آزادی مادران جرائم غیر عمد با راه اندازی پویش «مادر می‌آید»

به نقل از سایت اخبار  جوان و خانواده :    
 

مینا بیابانی در گفتگو با خبرنگار مهر، از راه اندازی پویشی برای آزادی مادران زندانی جرائم غیر عمد خبر داد و گفت: با توجه به میلاد حضرت زهرا (س)، بسیج جامعه زنان اقدام به کمک به بانوان زندانی و رهاسازی زنان جرائم غیر عمد کرده است. به همین منظور اقدام به برگزاری پویش شکرانه میلاد زهرا (س) تحت عنوان «مادر می آید» کرده ایم.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور افزود: در پویش مادر می آید، مادران مرتکب جرائم غیر عمد و مرتکبین جرائم عمدی که استحقاق آزادی و استفاده از این فرصت را داشته باشند، توسط بسیج زنان شناسایی و با جمع آوری کمک های مردمی و نهادها از بند زندان آزاد خواهند شد.

بیابانی با بیان اینکه برای اجرای این پویش با تعدادی از نهادها و سازمان ها همکاری شده است، عنوان کرد: در این پویش بنیاد بین المللی غدیر با ما همکاری خواهد داشت. در زمینه تامین منبع مالی آن نیز با چندین نهاد و دستگاه نیز همکاری شده که پس از قطعی شدن نوع همکاری دستگاه ها، میزان کمک ها نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

وی ادامه داد: پویش «مادر می آید» همزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا و ایام دهه فجر آغاز خواهد شد و تلاش داریم تا با جمع آوری کمک های مردمی بتوانیم به مادران جرائم غیر عمد کمک کنیم.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور با اشاره بر نقش مادر در خانواده تصریح کرد: وقتی مادر در خانواده حضور نداشته باشد، شاکله و پایه های خانواده سست می شود به همین منظور امیدواریم که با کمک مردم و خیرین، شاهد گرم شدن دوباره کانون خانواده های کشور باشیم.

بیابانی خاطرنشان کرد: افراد شناسایی شده برای استفاده از پویش، زنان آبرومند و درگیر با شکست های مالی هستند که بنابر دلایلی به زندان افتاده اند. حتی تعداد زیادی از این افراد کار آفرین یا ضامن کسی بوده اند و به دلیل مشکلات مالی گرفتار شده اند.

وی تاکید کرد: اساس این پویش حضور مردمی و کمک نهادهای دولتی است. حتی با برخی دستگاه ها نیز توافقاتی شده تا در صورت تمایل کارکنان، یک الی چند روز از حقوق این افراد برای شرکت در پویش مادر می آید و کمک به آزاد سازی این زنان زندانی مصرف شود.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور ادامه داد: بسیج زنان در ایام شیوع کرونا نیز موفق به جمع آوری مبالغ کلان کمک های مردمی و کمک های مومنانه شد. این مشارکت ها به صورت کمک های محلی و توسط خیرین محلی انجام که رقم قابل توجه‌ای را نیز شامل شد.

بیابانی گفت: در همین راستا در این پویش نیز از ظرفیت خیرین محلی استفاده خواهیم کرد تا مادرانی که استحقاق این نوع آزادی را دارند، بتوانند به آغوش خانواده باز گردند.

111
0 0