کمک‌های غیر نقدی مردمی به آسیب دیدگان کرونا به مرز ۵۰میلیارد رسید

به نقل از سایت اخبار  جوان و خانواده :    
 

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد نصیری درباره خدمات سازمان داوطلبان هلال احمر در مقابله با ویروس کرونا گفت: از ابتدای شیوع این ویروس تا هفتم اردیبهشت‌ماه، ۷۲ هزار و ۶۹۴ داوطلب با انجام ۸۸۰ هزار و ۷۰۲ نفر ساعت کار داوطلبی، برای قطع زنجیره انتقال ویروس با جمعیت هلال احمر همکاری کرده‌اند.

وی ارزش کمک‌های غیر نقدی داوطلبان هلال احمر برای مقابله با ویروس کرونا را ۴۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: داوطلبان هلال احمر تا هفتم اردیبهشت ماه جاری، در بیش از ۱۴۰۰ پروژه مختلف از جمله ضد عفونی و گندزدایی اماکن، تولید ماسک و لباس پزشکی، تأمین و اهدای دستکش، ماسک، بسته‌های بهداشتی و غذایی به نیازمندان مشارکت داشته‌اند.

به گفته رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر تا روز گذشته، ۵ میلیون و ۳۶۱ هزار و ۸۸۱ لیتر مواد ضد عفونی کننده و همچنین ۲۳ هزار و ۷۰۸ لیتر الکل اهدا شده و توسط داوطلبان هلال احمر ۸۰۶۳ معبر و خیابان به مسافت ۹۲ هزار کیلومتر، ۴۷۰ هزار و ۱۵۱ واحد اتوبوس، تاکسی و سواری، ۴۳ زندان، ۹۴ گرمخانه، ۳۳۶۴ مسجد، ۱۰۷۹ همراه سرا و ۴۳۰ هزار و ۲۳۰ مورد سایر اماکن در سراسر کشور، ضد عفونی و گندزدایی شده است.

نصیری همچنین به تولید روزانه هزاران ماسک و لباس سرهمی بیمارستان توسط داوطلبان خانه‌های هلال در ۸۷۵ کارگاه تولیدی در کشور اشاره کرد و گفت: تا هفتم اردیبهشت ماه، یک میلیون و ۴۱۹ هزار و ۲۵۳ عدد ماسک، ۱۴۷ هزار و ۳۵۴ جفت دستکش و ۴۰ هزار و ۳۴ ثوب لباس سرهمی توسط داوطلبان هلال احمر تهیه و اهدا شده است.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: همچنین با همکاری داوطلبان در این مدت ۵۹ هزار سبد و بسته غذایی و ۱۶۵ هزار بسته بهداشتی تهیه و میان نیازمندان توزیع شده است. علاوه بر این، یک میلیون و ۲۴۴ هزار و ۸۰۶ ماسک به شکل تکی نیز توزیع شده است.

نصیری افزود: اهدای ۷ هزار و ۶۱۷ واحد خون توسط داوطلبان هلال احمر، از دیگر برنامه‌های اجرا شده با همکاری داوطلبان هلال احمر بوده است. علاوه بر این، سازمان داوطلبان برای مقابله با ویروس کرونا برنامه‌های دیگری همچون صدور مجوز برای ۴۰ تشکل مردم نهاد، ارسال ۳ میلیون و ۳۹۳ هزار پیامک آموزشی و تهیه و توزیع ۵۴۳ هزار بروشور برای آگاه سازی داوطلبان و عموم مردم و همچنین دعوت به همکاری برای شرکت در پروژه‌ها و برنامه‌های جمعیت هلال احمر را به اجرا درآورده است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: تا هفتم اردیبهشت، ۶۳ هزار و ۴۲۷ داوطلب هلال احمر و ۲ میلیون و ۳۹۸ هزار و ۱۶۸ نفر از مردم از آموزش‌های این سازمان در حوزه مقابله با کرونا نیز بهره مند شده‌اند. همچنین با همکاری ۵۷۹ پزشک و پیراپزشک داوطلب در ۶۱ نقاهتگاه برپا شده توسط هلال احمر، ۵۶ هزار و ۱۷ نفر ساعت خدمت به بیماران مبتلا به کرونا ارائه شده است.

100
0 0